Automaty vendingowe

Automaty vendingowe – nowoczesne rozwizanie dla wszystkich

Automaty vendingowe są nowoczesnym rozwiązaniem. Są to urządzeni samoobsługowe, co wpływa na szybkość otrzymania pożądanego produktu. Główną zaletą takich maszyn jest przede wszystkim dostępność o każdej porze – jest t szczególnie ważne w miejscach publicznych jak również firmach i instytucjach. W wielu miejscach gdzie zainstalowaliśmy nasze automaty klienci chwalą dostępność przez 24 godziny na dobę.  Niejednokrotnie podróżujący na dworcach autobusowych jak i kolejowych podczas długiego oczekiwania na podróż robią się głodni, a dzięki naszym automatom mogą o każdej porze napić się gorącego napoju i zjeść przekąskę lub kanapkę – jest to niezwykle ważne, gdyż bufety czy kawiarenki najczęściej są otwarte w określonych porach.

W swojej ofercie mamy automaty różnego typu, mogą być to automaty przeznaczone tylko do napojów gorących takich jaka kawa, herbata, ale również automat przeznaczony jedynie do przekąsek –  w którym znajdą Państwo kanapki, batony, słone przekąski czy napoje gazowane i niegazowane. Wśród oferowanych przez nas urządzeń są też tzw. zestawy – mały automat kawowy połączony z małym automatem spożywczym.  Są to bardzo dobre rozwiązania do mniejszych lokalizacji, lub też jeśli istnieje potrzeba ukierunkowania na jeden rodzaj produktu.

W zależności od potrzeb naszych klientów, automat może być wyposażone w różne systemy płatności. Technologia ciągle idzie do przodu, więc dzięki temu coraz częściej spotykane w automatach są urządzenia do płatności kartą zbliżeniową, płatności banknotami czy nawet płatności telefonem. W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma w swoim posiadaniu smartphone, z możliwościami instalacji przeróżnych aplikacji, w tym do płatności bezdotykowej. Ułatwia to zakup produktów w automatach.

Automaty vendingowe – przegld

Jakie są rodzaje automatów vendingowych? Jakie dają one możliwości biznesowe? Chociaż vending może się wydawać bardzo prostym pomysłem biznesowym, to tak naprawdę jest to wyjątkowo różnorodna branża. Automaty vendingowe są stabilnym i bezpiecznym biznesem. W dodatku można z nich czerpać całkiem spore dochody. Tym, co różni vending od każdego innego rodzaju handlu jest fakt, że w tym przypadku sprzedaż odbywa się automatycznie. Nie ma konieczności zatrudniania sprzedawcy. Jego rolę pełni automat vendingowy. Do jego obsługi nie jest potrzebny żywy człowiek. Gdy trochę uważniej spojrzysz na ten biznes, to szybko dojdziesz do wniosku, że vending może mieć bardzo rozmaite formy.

Zastosowanie automatów

Automaty vendingowe mogą znaleźć zastosowanie praktycznie w każdej branży oraz dziedzinie życia. Rozwój tego rodzaju biznesu jest po prostu czymś nieuniknionym. Jeżeli chodzi o automaty vendingowe to tutaj ograniczeniem jest tylko i wyłącznie ludzka wyobraźnia. Warto wziąć tu pod uwagę również rozwój technologiczny oraz możliwości techniczne automatów vendingowych. Z tego względu dziś możesz spotkać na rynku bardzo wiele rodzajów automatów vendingowych. Mogą się one różnić typem oferowanych przez nie produktów i usług. Dają one naprawdę bardzo wiele możliwości.

Poszczególne rozwiązania technologiczne są dopasowane przede wszystkim do rodzaju asortymentu, które ma być sprzedawany przez maszynę. Z tego względu aktualnie na rynku występuje bardzo wiele rodzajów automatów. W dużym stopniu różnią się one pod względem ich konstrukcji. W bardzo dużej mierze ta różnica odnosi się do sposobu wydawania produktów. Każdy automat vendingowy jest zaprojektowany na potrzeby różnego rodzaju asortymentu. Musisz pamiętać o tym, że szczegóły techniczne są bardzo ważne dla rozwoju Twojego biznesu.

Funkcjonalności maszyn vendingowych

Dla operatora vendingowego najbardziej istotne jest to w jaki sposób będzie on mógł wykorzystać funkcjonalność, którą oferuje mu określony rodzaj automatu vendingowego. Chodzi po prostu o to, co konkretnie będzie można za jego pośrednictwem sprzedawać. To właśnie jest to najważniejsze kryterium, które pozwala nam wyróżnić różne rodzaje automatów vendingowych. W rzeczywistości czasami bywa tak, że sam typ automatu vendingowego daje Ci możliwość sprzedaży bardzo zróżnicowanego asortymentu. Na rynku dostępne są również automaty vendingowe wyspecjalizowane. Zostały one zaproektowane oraz fabrycznie skonstruowane, aby spełniały one jedną, określoną funkcję. Jako przykład możemy tutaj podać automaty vendingowe do napojów gorących, czyli tak zwane kawomaty. Jakie automaty vendingowe są w ostatnim czasie najpopularniejsze?

Automaty sprzedażowe

Przede wszystkim są to automaty sprzedające. Dają one możliwość sprzedawania w nich nie tylko kawy, ale też  gorącej czekolady, herbaty lub zupy. Jednak zgodne z ich przeznaczeniem są to automaty vendingowe odpowiednie tylko i wyłącznie do sprzedawania gorących napojów. Nie możesz za ich pośrednictwem sprzedawać na przykład batoników, ani maseczek. Jednak musimy tutaj wspomnieć również o tym, że na rynku występują automaty vendingowe uniwersalne. Nie są one odpowiednie do zaparzania z ich pomocą doskonałej kawy, ale można dzięki nim sprzedawać bardzo dużą ilość innego rodzaju produktów. W dodatku w pewnych sytuacjach możliwe jest również wprowadzenie pewnego rodzaju zmian, w zależności od producenta automatu vendingowego.

Gdzie jeszcze możesz sprzedawać za pomocą automatów?

Jeżeli masz tylko w sobie, chociaż odrobinę kreatywności, to możesz używać konkretnego automatu vendingowego do sprzedaży całkiem innych produktów niż te, do których automat został stworzony przez producenta. Podamy Ci tutaj pewien przykład. Zostańmy już tym automacie do napojów, ale zamieńmy go na automata vendingowy do sprzedaży zimnych, schłodzonych napojów. W tym automacie vendingowym zasobniki produktowe w teorii nadają się tylko i wyłącznie do obsługiwania puszek lub butelek, które mają określoną pojemność i średnicę. A tak naprawdę w tych automatach można sprzedawać wiele innych produktów. Czasami nawet całkiem nietypowych jak na przykład znicze. Taki automat vendingowy dobrze jest postawić przy cmentarzu. Z pewnością znajdzie się tam bardzo wielu chętnych na tego rodzaju produkt. Chcielibyśmy tutaj omówić ważne cechy poszczególnych automatów vendingowych, ich cechy charakterystyczne oraz możliwe zastosowania.

Automaty uniwersalne sprężynowe

Pozostałe nazwy tego rodzaju maszyn, to między innymi: spiralowiec, sprężynowiec, automat spiralowy. Z języka angielskiego tego rodzaju automat vendingowy nazywa się glassfront. Wynika to stąd, że z założenia ma on dużą przeszkloną, przednią witrynę, która bardzo estetycznie eksponuje znajdujący się w środku automatu vendingowego towar. Jednak prawda jest taka, że nie każdy automat uniwersalny sprężynowy to glassfront. Na rynku dostępne są również modele sprężynowe, które są całkowicie zabudowane i nie mają przedniej szyby. Czasami automaty vendingowe tego rodzaju nazywane są po prostu snack. Najważniejszym ich zastosowaniem jest sprzedawanie różnego typu przekąsem.

Zaprojektowanie zostały one, aby sprzedawać za ich pośrednictwem produkty spożywcze. Z tego względu standardowo są one wyposażone w agregat chłodzący. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to najczęściej występujący w Polsce rodzaj automatu vendingowego. Dzięki niemu można sprzedawać różnego rodzaju przekąski takie jak na przykład: batony, wafle, paluszki albo chipsy. Bardzo dobrze nadają się one do sprzedaży tego rodzaju produktów i klienci chętnie z nich korzystają. Poza przekąskami można sprzedawać w takich automatach vendingowych również różnego typu napoje chłodzące.

Jakie jeszcze zalety mają automaty vendingowe?

Najbardziej przekonującym argumentem, jeżeli chodzi o zakup automatu vendingowego dla Twojej firmy jest to, że są one wygodne oraz zlokalizowane w dobrym miejscu. Gdy automat vendingowy jest w dobrej lokalizacji to z pewnością wiele osób, chętnie coś w nim kupi, na przykład zimny napój w gorący dzień.